Poți alege să locuiești în continuare în spațiul familiar ție și atunci când nu te mai descurci foarte bine pe cont popriu. Pentru acești beneficiari Asociația Diakoniewerk a înființat serviciul de îngrijire la domiciliu.

Ajutor în propria locuință

Adeseori persoanele vârstnice trăiesc singure și retrase. În afara faptului că sunt izolate de societate din cauza slăbiciunii fizice, ele au și venituri foarte mici.

Noi le oferim:

• ajutor la treburile casnice
  • preluarea documentelor medicale
  • însoțirea la vizitele la doctor
  • ajutor la cumpărături și la achiziționarea medicamentelor
  • închirierea de echipamente sanitare (scaun rulant, scaun pentru duș sau WC, cadru de mers)
  • ajutor pentru medicamente
  • ajutor pentru alimente
  • consiliere cu privire la administrarea locuinței
  • oferte de timp liber, precum plimbări sau excursii, pentru a păstra legătura cu lumea exterioară

Îngrijire la domiciliu pentru vârstnici Sebeş

515800 Sebeş, Rumänien